Po 23.00 kolejne magazynowe wydanie czwartkowego Nokturnu w radiowej Dwójce. Mamy mnóstwo premier do nadrobienia i prezentacji, a po tanecznych afrykańskich szaleństwach zeszłego tygodnia tym razem na dłużej pozostaniemy w okolicach jazzu i improwizacji – a czasem może bardziej muzyków, którzy z tych kręgów wyszli. Zajmiemy się w drugiej godzinie rzadko ostatnio słyszanym na antenie radiowej Robem Mazurkiem, który coraz więcej uwagi poświęca eksperymentom z muzyką elektroniczną. Posłuchamy trzech albumów, które opublikował w sierpniu w wytwórni Astral Spirits. Wcześniej i później – różności, z którymi naprawdę warto się zapoznać, m.in. nowy album Piotra Damasiewicza z jego Power Of The Horns Ensemble. Zapraszamy!

PLAYLISTA 2019-11-28

Kamil Piotrowicz/Irek Wojtczak – live, Studio im. Szpilmana
Piotr Damasiewicz & Power Of The Horns Ensemble – Polska I (LP „Polska”, Astigmatic 2019)
Levitation Orchestra – Odyssey (LP „Inexpressible Infinity”, Astigmatic 2019)
Jerzy Milian – Konsylium z żyrafą (part I, part II, part III) (ostatni utwór Jerzego Miliana), wyk: Maciej Fortuna, Kuba Stankiewicz, Jakub Mielcarek, Stanisław Aleksandrowicz (CD “Jerzy Milian – Ostatnia Kompozycja”, Stowarzyszenie Jazz Poznań 2019)
KVL – Peacable (feat. Jaimie Branch) (CD „Volume 1”, Astral Spirits 2019)
CUP (Nels Cline + Yuka Honda) – Berries (CD „Spinning Creature”, Northern Spy 2019)
ROB MAZUREK AT MARFA EXPERIMENTAL STUDIO
Rob Mazurek
– Encrypt II (CD „Desert Encrypts vol. 1”, Astral Spirits 2019)
Rob Mazurek – Ecstatic (CD „Love Waves Ecstatic Charge”, Astral Spirits 2019)
Rob Mazurek – Psychotropic Electric Eel Dreams IV A (CD „Psychotropic Electric Eel Dreams IV”, Astral Spirits 2019) – fragm.
Zaumne – Contact (CD „Contact”, BAS 2019)